Veere – De kunstenaarskolonie 1875-2025

Veere – De kunstenaarskolonie 1875-2025

Na het succesvolle eerste deel, presenteren we met trots “Veere, de kunstenaarskolonie 1875-2025 – Deel II”! Waar deel I zich richtte op de periode 1892-1992, duikt dit nieuwe naslagwerk nog dieper in de rijke geschiedenis van Veere als broedplaats voor creativiteit.

Dit tweede deel is een welkome aanvulling op het eerdere werk, waarin nu ook ruimte is voor kunstenaars die in deel I nog geen plek kregen. Daarnaast belicht het boek een tiental fascinerende beeldende kunstenaars, een schrijver, een historicus en een jurist die allemaal een diepe band hadden met dit pittoreske Zeeuwse stadje.

Het boek opent met het levensverhaal van jonkheer Victor de Stuers, die in 1875 de Schotse Huizen in Veere redde, en sluit af met een biografie over aquarelliste Françoise van Lynden-Banzet, die ruim dertig jaar in Veere woonde en werkte. U ontdekt hoe de kunstzinnige bedrijvigheid in Veere tot op de dag van vandaag springlevend is.

Laat u verrassen door de hedendaagse kunstnijverheid in Veere, de viering van het 75-jarig bestaan van Museum Veere in 2025, en de bijzondere geschiedenis van de begraafplaats in Zanddijk, het “Père Lachaise van Zeeland”. Achterin vindt u bovendien een uitgebreid Veers lexicon met 200 nieuwe namen, compleet met afbeeldingen van deze kunstenaars.